دستگاه تکارتراپی INDIBA

دستگاه تکارتراپی INDIBA

دستگاه تکارتراپی INDIBA، با استفاده از طول موج‌های رادیویی برای انتشار امواج الکترومغناطیس در جهت کاهش درد و التهاب کار می‌کند، تکار تراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی است که بهبودی بیمار را تسریع می‌نماید. این دستگاه، بطور معمول برای درمان طیف وسیعی از عوارض مانند: آرتروز، صدمات در هنگام ورزش و دردهای مزمن، توسط متخصصان طب فیزیکی، کایروپراکتورها و متخصصین دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در درمان تکار تراپی، فرکانسی از امواج رادیویی، به وسیله یک ابزار دستی، به اعماق بافت ناحیه آسیب‌دیده فرستاده می‌شود. این کار، جریان خون در ناحیه آسیب دیده را افزایش داده، و با بالا بردن متابولیسم سلولی به بازسازی و ترمیم طبیعی بافت، کمک می‌نماید. تکار تراپی، یک درمان بدون درد است و نیازی به استراحت بعد از آن نیست و بیمار می‌تواند بعد از انجام آن، فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهد.

ثابت شده است که درمان با دستگاه تکار تراپی INDIBA، برای افزایش دامنه حرکتی اندام‌ها، کاهش درد و بهبودی عوارض مختلف، بسیار موثر بوده است. با این وجود، برای استفاده از مزایای درمانی این دستگاه، باید به یک پزشک و یا فرد متخصص در این زمینه، مراجعه نمائید. در این مقاله، ویژگی‌های دستگاه تکارتراپی INDIBA را بررسی می‌نمائیم.

 

دستگاه تکارتراپی INDIBA چیست؟

دستگاه تکارتراپی INDIBA چیست؟

درمان با دستگاه تکار تراپی INDIBA، یک روش غیر تهاجمی است و حتی بعد از یک جلسه درمانی، نتایج موثر آن قابل مشاهده است. دستگاه تکار تراپی INDIBA، با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته پزشکی، یک موج الکترومغناطیسی، با فرکانس ۴۴۸ کیلو هرتز، را تولید کرده و به بافت آسیب دیده می‌فرستد تا در آن، گرما و تحریک زیستی ایجاد نماید.

درمان با دستگاه تکار تراپی INDIBA، تبادل یونی بدن را در جهت تعادل پتانسیل الکتریکی بافت‌های بدن بیمار بهبود می‌بخشد و باعث افزایش سطح انرژی در بدن می‌شود.

همچنین، فرکانس‌های رادیویی این دستگاه، با باز کردن عروق، گردش خون را در نواحی تحت درمان، افزایش داده، و اکسیژن و مواد مغذی بیشتری را به مناطق تحت درمان می‌رساند و بهبودی را تسریع می‌کند. بعلاوه، افزایش گردش خون، التهاب را، که یکی از دلایل اصلی درد‌های اسکلتی عضلانی در ناحیه آسیب دیده است، کاهش می‌دهد.

تکار تراپی با دستگاه INDIBA، یک روش درمانی بی خطر و احیا کننده است و به کاهش درد و ناراحتی شما کمک شایانی می‌نماید.

از این تکنولوژی منحصر به فرد، می‌توان در موارد حاد و مزمن عوارض مختلف، سود برد.

 • کاهش درد
 • تسهیل عملکرد اندام‌ها
 • بازسازی بافت‌ها
 • سرعت بخشیدن به بهبودی
 • حذف اسید لاکتیک، بعد از تمرینات سنگین ورزشی

کاربرد‌های دستگاه تکار INDIBA تراپی چیست؟

کاربرد های دستگاه تکار INDIBA تراپی چیست؟

عوارضی که با دستگاه تکار تراپی INDIBA درمان می‌شوند عبارتند از:

 • آسیب‌های مفصلی: تاندونیت، بورسیت، کپسولیت و تاندینوپاتی مزمن
 • بیماری‌های روماتیسمی: کمردرد، کندرومالاسی، آرتروز، گردن درد، آرتروز دست بعد از جراحی
 • پارگی عضلات
 • کشیدگی عضلات و رگ به رگ شدن
 • کمک به ترمیم شکستگی
 • کاهش درد
 • کمر درد
 • گرفتگی عضلات
 • نقاط ماشه‌ای درد
 • درمان مشکلات لگن: بازیابی کارآیی پرینه، پیشگیری از بی اختیاری ادرار

تکارتراپی INDIBA، یک درمان مورد اعتماد، برای حفظ سلامت ورزشکاران در شرایط حاد و مزمن است که توسط تیم‌های درجه یک، در سراسر جهان، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با تکار تراپی INDIBA، شما قادر خواهید بود که درمان را بلافاصله بعد از آسیب دیدگی، آغاز کنید، این فناوری با اثرات تحریک زیستی، بدون گرم کردن بافت، امکان بازسازی بافت را در ناحیه آسیب دیده فراهم می‌کند.

مزایای استفاده از دستگاه تکار تراپی INDIBA

مزایای استفاده از دستگاه تکار تراپی INDIBA

با استفاده از تکار تراپیINDBIA نتایج زیر حاصل می‌شود:

 • تسکین درد
 • افزایش حجم و شدت جریان خون در بدن
 • افزایش رساندن اکسیژن و مواد مغذی
 • افزایش دمای بافت
 • افزایش متابولیسم بدن
 • کاهش التهاب
 • اصلاح عملکرد سلولی که پتانسیل غشای سلولی را بازیابی می‌کند.
 • تحریک بدن برای تکثیر سلول‌های بنیادی
 • کمک به به تعادل یونی

دستگاه تکار تراپی INDIBA چگونه کار می‌کند؟

دستگاه INDIBA با تولید یک موج الکترومغناطیسی که بی خطر بوده و دردی ایجاد نمی‌کند؛ به بدن انرژی وارد می‌کند. این کار، باعث تحریک زیستی و حرارتی می‌گردد که با همان جلسه اول درمان، به بهبودی هرچه بیشتر بیمار کمک کرده و نتایج موثری را نشان می‌دهد.

این دستگاه، جریان الکتریکی را به امواج رادیویی با فرکانس ثابت ۴۴۸ کیلوهرتز، تبدیل می‌کند و با افزایش تبادل یونی در سطح سلولی، باعث ترمیم بافت و کاهش درد می‌شود. مدار الکتریکی توسط صفحه برگشت جریان، بسته می‌شود؛ و امکان استفاده از یک درمان بی خطر و موثر را، در اختیار پزشکان قرار می‌دهد.

ترکیب دو حالت عملیاتی، CAP و RES، در این دستگاه، و توانایی خروجی میزان قدرت بالا و قدرت پایین آن، امکان دستیابی به تاثیرات حرارتی دستگاه را آسان می‌کند. این امکانات، به پزشک کمک می‌کند تا بتواند بیماران را در تمام مراحل آسیب دیدگی، و شرایط حاد یا مزمن عوارض، درمان کند.

هزینه درمان با دستگاه تکار تراپی INDIBA

هزینه درمان با دستگاه تکار تراپی در درجه اول به تعداد جلسات بستگی دارد. تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان عارضه شما توسط متخصص طب فیزیکی تعیین خواهد شد. به علاوه میزان مهارت متخصص نیز در هزینه نهایی موثر خواهد بود. در نهایت موقعیت مکانی کلینیک نیز بر قیمت جلسات شما تاثیر خواهد گذاشت.

برای کسب اطلاع از هزینه دقیق جلسات درمان با دستگاه تکار تراپی، شاک ویو یا انواع لیزر‌های درمانی می‌توانید با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.

سؤالات متداول

دستگاه INDIBA، چگونه عملکرد سلولی را برای کاهش درد بهبود می‌بخشد؟

این دستگاه، با کمک فرکانس‌ رادیویی خود، باعث افزایش خونرسانی و رساندن اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه آسیب دیده می‌شود و از طریق اثرات حرارتی خود به نتایج درمانی مثبتی دست می‌یابد.

چند جلسه درمانی با دستگاه تکار تراپی INDIBA مورد نیاز است.

تعداد جلسات درمانی تکار تراپی، به میزان آسیب و شرایط آن بستگی دارد؛ اما معمولا جلسات متعددی مورد نیاز است.

آیا می‌توان از دستگاه INDIBA، همراه با سایر دستگاه‌ها و یا درمان‌های فیزیوتراپی استفاده کرد؟

دستگاه تکار تراپی INDIBA را می‌توان به تنهای و یا همراه با سایر درمان‌ها، مانند شاک ویو تراپی، برای بدست آوردن نتایج بهتر درمانی از همان جلسه اول، مورد استفاده قرار داد.

آیا می‌توان از دستگاه INDIBA برای کاهش چربی‌ها نیز استفاده کرد؟

امواج دستگاه تکار تراپی INDIBA، سلول‌های چربی را کوچک کرده و پوست آن ناحیه را سفت می‌کند؛ و نه تنها سلول‌های چربی‌ را کاهش می‌دهد، بلکه با تحریک بدن برای تولید الاستین و کلاژن، خاصیت ارتجاعی پوست را بهتر می‌کند.

عوارض جانبی درمان تکار تراپیINDIBA چیست؟

درمان تکار تراپی INDIBA، در اکثر افراد معمولا هیچ عارضه جانبی ندارد و کاملاً بی خطر است. به دلیل اینکه، این روش درمانی در جهت افزایش تولید کلاژن، فیبروبلاست‌ها و الاستین عمل می‌کند، به پوست آسیبی نمی‌رساند؛ بلکه باعث تحریک بدن برای تکثیر سلول‌های بنیادی و فعال کردن یون‌های سلولی مثبت و منفی می‌گردد. در بعضی از افراد که پوستی حساس دارند، ممکن کمی قرمزی ایجاد شود که خیلی زود برطرف می‌شود.

دکتر حمیده دهقانی
دکتر حمیده دهقانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و نوار عصب - عضله

-فارغ التحصیل پزشک عمومی سال ۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ورودی تخصص طب فیزیکی و توانبخشی سال ۹۴
-فارغ التحصیل تخصص در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ارتش

بیشتر بدانید
دکتر حمیده دهقانی
دکتر حمیده دهقانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و نوار عصب - عضله

-فارغ التحصیل پزشک عمومی سال ۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ورودی تخصص طب فیزیکی و توانبخشی سال ۹۴
-فارغ التحصیل تخصص در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ارتش

بیشتر بدانید

مقالات مرتبط

تماس با کلینیک