متخصص دیسک کمر در خوزستان (اهواز، آبادان، دزفول، اندیمشک)

متخصص دیسک کمر در خوزستان

بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار عارضه‌ی بیرون زدگی یا پارگی دیسک کمر می‌شوند. با افزایش سن و انجام کارهای سنگین احتمال آسیب دیدن دیسک کمر و بروز عوارضی مانند کمر دردهای شدید افزایش می‌یابد. افرادی که دچار این عارضه می‌شوند باید هرچه سریع‌تر برای درمان اقدام کنند، زیرا در صورت بی‌توجهی عوارض ناشی از بیرون زدگی یا پارگی دیسک کمر بیشتر می‌شود و در موارد شدید ممکن است فرد نیاز به جراحی داشته باشد.

مراجعه به بهترین متخصص دیسک کمر برای درمان می‌تواند باعث تشخیص زود هنگام شدت آسیب و تجویز بهترین روش درمان شود و از بروز عوارض شدیدتر جلوگیری کند. در این مقاله بهترین متخصص برای درمان دیسک کمر را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین متخصص دیسک کمر در خوزستان

دکتر دهقانی از بهترین متخصصان برای دیسک کمر در خوزستان است. کلینیک دکتر دهقانی یکی از مجهزترین کلینیک‌های استان خوزستان بوده و مجهز به به‌روزترین دستگاه‌های فیزیوتراپی می‌باشد. دکتر دهقانی با تشخیص دقیق، بهترین روش درمان را به شما توصیه می‌کند و با به کارگیری روش‌های غیرتهاجمی کمک می‌کند تا نیاز به جراحی دیسک کمر به حداقل برسد.

انواع دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته که در طب فیزیکی روز استفاده می‌شوند در کلینیک دهقانی یافت می‌شوند و شما می‌توانید با خیالی آسوده از به‌روزترین امکانات برای درمان دیسک کمر خود در کلینیک دهقانی بهره ببرید.

آدرس و اطلاعات تماس کلینیک دهقانی

خوزستان، اندیمشک، خیابان سینا (شریعتی)، نبش خیابان گندمی، ساختمان پزشکان سینا، طبقه سوم

تماس و واتساپ:

خدماتی که کلینیک دهقانی در خوزستان ارائه می‌دهد

انواع درمان‌های فیزیکی و غیر جراحی که در کلینیک دکتر دهقانی ارائه می‌شوند عبارتند از:

 • فیزیوتراپی
 • سلول درمانی
 • اوزون تراپی
 • شاک ویو تراپی
 • لیزر درمانی (با استفاده از لیزر پرتوان)
 • تکار تراپی
 • فراصوت درمانی
 • تزریق پی آر پی (PRP)
 • تحریک الکتریکی
 • مگنت تراپی

در این مرکز تست نوار عصب و عضله نیز برای تشخیص عارضه های عصبی-عضلانی انجام می‌شود.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی کمک می‌کند تا فردی که در اثر آسیب، بیماری یا ناتوانایی دچار مشکل شده است، توانایی‌های حرکتی‌اش را بازیابد. همچنین می‌تواند به کاهش خطر آسیب‌دیدگی یا بیماری شما در آینده نیز کمک کند.

برخی از روش‌های اصلی که توسط فیزیوتراپیست‌ها استفاده می‌شوند عبارتند از:

 • آموزش و توصیه. فیزیوتراپیست‌ها می‌توانند توصیه‌هایی کلی درباره‌ی مواردی که می‌تواند زندگی روزمره‌ی شما را تحت تأثیر قرار دهند، مانند پوسچر (حالت بدن) و روش‌های صحیح بلند کردن یا حمل اجسام داشته باشند تا به پیشگیری از آسیب کمک کنند.
 • تحرک، ورزش اختصاصی و توصیه‌هایی درباره‌ی فعالیت فیزیکی. ممکن است به منظور بهبود سلامت کلی و افزایش تحرک شما و تقویت قسمت‌های خاصی از بدنتان توصیه شود که ورزش‌هایی را انجام دهید.
 • درمان دستی. در این مورد فیزیوتراپیست از دستان خود برای تسکین درد و خشکی و حرکت بهتر بدن کمک خواهد گرفت.

سلول درمانی

سلول درمانی

سلول درمانی (CT) به پیوند سلول‌های انسان برای ترمیم یا جایگزینی بافت یا سلول‌های آسیب‌دیده گفته می‌شود. با کمک فناوری‌های جدید، محصولات خلاقانه و تخیل نامحدود، می‌توان از انواع مختلفی از سلول‌ها به عنوان بخشی از روند درمان بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات استفاده کرد. برخی از سلول‌هایی که ممکن است استفاده شوند عبارتند از: هماتوپویتیک (خون‌ساز)، سلول بنیادی (HSC)، سلول‌های بنیادی عضلانی اسکلتی، سلول‌های بنیادی مزانشیمی، لنفوسیت، سلول‌های دندریتیک و سلول‌های جزایر پانکراس.

اوزون تراپی

اوزون تراپی

در اوزون تراپی از اوزون پزشکی ساخته شده با کمک دستگاه سازنده‌ی اوزون استفاده می‌شود. هدف اوزون تراپی افزایش میزان اکسیژن در بدن است. بالا بودن میزان اکسیژن می‌تواند باعث بهبود سیستم ایمنی شما در عین بهبود روند ترمیم و درمان شود. این کار با کمک بازسازی سلول، یعنی جایگزینی یا ترمیم سلول آسیب‌دیده انجام می‌شود.

شاک‌ویو تراپی

شاک‌ویو تراپی

شاک ویو تراپی (ESWT) درمانی پیشرفته است که در آن از امواج صوتی برای شکستن کلسیفیکاسیون بافت نرم، بهبود سنتز کلاژن، آزادسازی فاکتورهای رشد و تحریک روند بهبودی بدن برای بهبود درد و کمک به فعال ماندن استفاده می‌شود. این درمان گردش خون را بهبود بخشیده و روند بهبودی مشکلات اسکلتی-عضلانی (موسکولواسکلتال) در استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و عضلات را تسریع می‌کند.

لیزر درمانی

لیزر درمانی

لیزر درمانی MLS پیشرفته‌ترین سیستم لیزر درمانی موجود است که جایگزینی برای تزریق و درمان‌های تهاجمی دیگر برای بیماران است. لیزر درمانی روشی بدون درد، بدون نیاز به دارو و غیر تهاجمی برای کمک به بهبود شما در صورت داشتن مشکلات دردناک و هزینه‌بر است.

در لیزر درمانی MLS از لیزر چند طول موجی معتبر کاملاً رباتیک برای کاهش چشمگیر درد و التهاب در عین بهبود روند ترمیم بافت نرم استفاده می‌شود. از دو طول موج باهم استفاده می‌شود تا در ناحیه‌ی مدنظر بدن نفوذ کرده و نتایج مطلوبی به همراه داشته باشند. هر طول موجی نتایج مختلفی دارد:

 • طول موج 1: لیزر متوالی 808 نانومتر؛ کاهش التهاب و تورم
 • طول موج 2: لیزر ضربان دار 905 نانومتر؛ در بافت و اعصاب عمیق‌تر نفوذ می‌کند تا درد تسکین یابد.

نوعی هم‌افزایی (سینرژی) انرژی در زمان استفاده از این طول موج‌ها ایجاد می‌شود که باعث اثر ضدالتهابی و تسکین درد بیشتری نسبت به آنچه که هر یک از این طول موج‌ها به تنهایی ایجاد خواهند کرد خواهد شد و خطر آسیب حرارتی نیز کاهش خواهد یافت.

تکار تراپی

تکار تراپی

TECAR سرواژه‌ی اسپانیایی Transferencia Electrica CApacitiva Resistiva، به معنی انتقال الکتریکی خازنی مقاومتی است. این روش نوعی مداخله‌ی درمانی دیاترمی (یعنی گرما درمانی عمیق بافت) است؛ بنابراین از افزایش دمای موضعی بافت بدن همراه با موارد غیر گرمایی برای بهبود واکنش ترمیمی بدن استفاده خواهد کرد. فناوری TECAR غیر تخریبی و غیر تهاجمی بوده و از جریان‌هایی با فرکانس بالا استفاده می‌کند.

فراصوت درمانی یا اولتراپی

فراصوت درمانی یا اولتراپی

فراصوت درمانی روشی غیر تهاجمی است که در آن از امواج صوتی برای نفوذ به بافت نرم و بهبود جریان خون استفاده می‌شود. این امر می‌تواند به تسکین درد، بهبود گردش خون و بهبود ترمیم بافت کمک کند. بنابراین از فراصوت درمانی معمولاً برای درمان آسیب‌ها و گرفتگی‌های عضلانی و همچنین مشکلات مزمن گردن درد یا کمر درد ناشی از بیرون زدگی دیسک استفاده می‌شود.

تزریق پی آر پی (PRP)

تزریق پی آر پی

پلاسمای غنی از پلاکت از دو جزء تشکیل شده است: پلاسما یا قسمت مایع خون و پلاکت که نوعی سلول خونی است که نقش مهمی در روند بهبودی در بدن دارد. پلاکت‌ها به خاطر توانایی لخته کردن خون و انعقاد آن شناخته شده هستند، اما حاوی فاکتورهای رشد نیز هستند که می‌توانند تولید سلول را تحریک کرده و بازسازی بافت و بهبود قسمت تحت درمان را نیز تسریع کنند. پلاسمای غنی از پلاکت همان خون است که نسبت به حالت عادی پلاکت بیشتری دارد. بعد از تولید پلاسمای غنی از پلاکت از نمونه خون بیمار، این محلول به محل مورد نظر تزریق خواهد شد.

تحریک الکتریکی

تحریک الکتریکی

در تحریک الکتریکی از پالس‌های الکتریکی برای شبیه‌سازی روند انتقال سیگنال از نورون‌ها (سلول‌های سیستم عصبی شما) استفاده می‌شود. این جریان‌های الکتریکی خفیف عضلات یا اعصاب را هدف قرار می‌دهند. درمان با تحریک الکتریکی برای ریکاوری عضلات سیگنال‌ها را به عضلات مورد نظر می‌فرستد تا منقبض شوند. (خم کردن عضلات بازو نوعی انقباض عضلانی است.) با انقباض مکرر عضلات، جریان خون بهبود می‌یابد و کمک می‌کند تا عضله‌ی آسیب‌دیده ترمیم شده و بهبود یابد.

مگنت تراپی

مگنت تراپی

در مگنت تراپی از آهنرباهای مختلفی روی بدن استفاده می‌شود تا سلامت عمومی شما بهبود یابد. همچنین به درمان برخی مشکلات نیز کمک خواهد کرد. بدن شما به طور طبیعی میدان مغناطیسی و الکتریکی دارد. همه‌ی مولکول‌های بدن شما مقداری انرژی مغناطیسی در خود دارند. مگنت تراپی مربوط به آن دسته از مشکلاتی است که به دلیل عدم تعادل میدان‌های مغناطیسی بدنتان رخ می‌دهند. اگر یک میدان مغناطیسی را در نزدیکی بدنتان قرار دهید، همه چیز متعادل خواهد شد.

در صورت داشتن چه علائمی باید به متخصص دیسک کمر مراجعه کنیم؟

حتماً با مشاهده علائم زیر به یک متخصص مراجعه کنید:

 • دردی که باعث اختلال در زندگی روزمره مانند سر کار رفتن شود.
 • علائم بعد از 4 تا 6 هفته بهبود نیافته باشند.
 • علائم بدتر شوند.
 • دچار مشکل عدم کنترل ادرار یا مدفوع شوید.
 • در بازوها، دست‌ها، ران‌ها یا پاها احساس گزگز، بی‌حسی یا ناتوانی کنید.
 • در راه رفتن یا ایستادن مشکل داشته باشید.

دیگر متخصصین دیسک کمر در خوزستان

دکتر آرمین جهانگیری بابادی: خوزستان، شهر اهواز

 • دکتر امیر فخر عطار: اهواز
 • دکتر معین خالقی لنگرودی: اهواز
 • دکتر علی اصغر هنرمند: اهواز
 • دکتر امیر آقایی مقدم: اهواز
 • دکتر علیرضا محمدی: اهواز
 • دکتر مهدی کریمیان: آبادان
 • دکتر سجاد عطایی: آبادان
 • دکتر فروغ شاکری: آبادان
 • دکتر رضا زینعلی: آبادان
 • دکتر نیما یگانه: دزفول
 • دکتر غلامحسین رفعتیان: دزفول
 • دکتر عبدالکریم طاهر دباغ: دزفول
 • دکتر آرش عالی رضایی: اندیمشک
 • دکتر عبدالحمید طالبیان: اندیمشک

سؤالات متداول

چه زمان پزشک متخصص ارتوپدی ممکن است من را به متخصص طب فیزیکی ارجاع دهد؟

در صورتی که شرایط دیسک کمر شما نیاز به جراحی نداشته باشد ممکن است به یک متخصص طب فیزیکی یا فیزیوتراپی ارجاع داده شوید.

چه زمانی به جراحی دیسک کمر نیاز دارم؟

طبق مقالات معتبر علمی برای دیسک کمر بهتر است ابتدا روش‌های غیر جراحی مانند طب فیزیکی را امتحان کنید و سپس به جراحی روی آورید. در واقع شما زمانی باید جراحی را انتخاب کرده باشید که پس از مدتی از انجام درمان‌های غیر جراحی نتیجه نگرفته باشید.

متخصص طب فیزیکی با چه روش‌هایی به درمان دیسک کمر کمک می‌کند؟

متخصصین طب فیزیکی با به کارگیری روش‌های درمانی فیزیکی مانند فیزیوتراپی، لیزر درمانی، تکار تراپی و مگنت تراپی و تزریق برخی داروها به درمان دیسک کمر و تسکین درد ناشی از آن  کمک می‌کند.

در کلینیک متخصص دیسک کمر چه آزمایشاتی انجام می‌شود؟

در کلینیک متخصص طب فیزیکی علاوه بر معاینات لازم، آزمایش نوار عصب و عضله برای تشخیص بهتر عارضه ها نیز انجام می‌شود.

دکتر حمیده دهقانی
دکتر حمیده دهقانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و نوار عصب - عضله

-فارغ التحصیل پزشک عمومی سال ۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ورودی تخصص طب فیزیکی و توانبخشی سال ۹۴
-فارغ التحصیل تخصص در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ارتش

بیشتر بدانید
دکتر حمیده دهقانی
دکتر حمیده دهقانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و نوار عصب - عضله

-فارغ التحصیل پزشک عمومی سال ۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ورودی تخصص طب فیزیکی و توانبخشی سال ۹۴
-فارغ التحصیل تخصص در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ارتش

بیشتر بدانید

مقالات مرتبط

پیشگیری از آرتروز کمر
مقالات

ورزش برای درد دنبالچه

دنبالچه به دلیل محل ساختار و آناتومی انعطاف‌پذیر و غضروف مانندی که دارد معمولاً دچار مشکل، درد و التهاب می‌شود؛ اما به‌دلیل محل قرارگیری اگر

مطالعه »
تماس با کلینیک