شاک ویو mp100 مستر پالس

شاک ویو mp100 مستر پالس

شاک ویو تراپی، یک روش درمانی است که در آن از امواج صوتی کم انرژی، برای تحریک روند طبیعی ترمیم بدن بیمار استفاده می‌شود؛ این یک روش کم تهاجمی است و مستقیما از طریق پوست محل آسیب دیده اعمال می‌گردد.

شاک ویو mp100 مستر پالس، توان بیشتری نسبت به دیگر دستگاه‌های شاک ویو دارد. در نتیجه انرژی بیشتری به بافت آسیب دیده می‌رساند و روند بهبودی بیمار را سرعت می‌بخشد. شاک ویو تراپی با دستگاه mp100 مستر پالس هیچ عوارضی ندارد و در درمان مشکلات اسکلتی عضلانی استفاده می‌شود.

دستگاه شاک ویو mp100

دستگاه شاک ویو mp100

 

دستگاه شاک ویو MP100 از قوی‌ترین امواج برای درمان استفاده می‌کند تا انرژی آن به عمق بافت‌های بدن نفوذ نماید. از دستگاه شاک ویو MP100 برای درمان درد‌های شدید و مزمن استخوانی و عضلانی استفاده می‌شود.

این دستگاه دارای سری‌های متفاوتی هست که هر کدام می‌تواند طبق نظر متخصص طب فیزیکی برای بخش‌های مختلف بدن استفاده شود. همچنین این دستگاه از انرژی هوای کمپرس شده برای افزایش قدرت پالس فرستنده استفاده می‌کند تا تاثیر به سزایی داشته باشد.

طراحی منحصر به فرد ارگونومیک این دستگاه، امکان کنترل یکپارچه از طریق صفحه نمایش را ایجاد کرده، و با کمک سنسورهای حساس پوستی، با کمترین فشار به سطح پوست، عمل می‌نماید و بدون اینکه دردی احساس کنید، موجب افزایش بازدهی و سرعت در روند بهبودی می‌گردد.

کاربرد‌های دستگاه شاک ویو mp 100

کاربرد های دستگاه شاک ویو mp 100

متخصصان، از دستگاه شاک ویو mp100 برای تسکین و درمان درد‌های حاد و یا مزمن اسکلتی عضلانی و دردهایی که تحرک بدن و زندگی روزمره را مختل می‌کنند، استفاده می‌نمایند. نواحی قابل درمان با این دستگاه عبارتند از:

 • ساق و مچ پا
 • اندام قسمت تحتانی بدن
 • اندام قسمت فوقانی بدن
 • پشت و سینه
 • شانه
 • گردن
 • نقاط درد ماشه‌ای عضلانی

مزایای استفاده از دستگاه شاک ویو mp 100

مزایای استفاده از دستگاه شاک ویو mp 100

پیشرفت تکنولوژی فعال سازی امواج برون بدنی (EPAT)، که ESWT یا شوک ویو تراپی هم نامیده می‌شود، امکان درمان غیرجراحی را برای افرادی که دچار درد‌های حاد یا مزمن هستند، فراهم می‌کند. این درمان، به دلیل حصول نتایج بالینی بهتر در زمان کوتاه‌تر و بروز خطرات کم‌تر و همچنین، هزینه‌های پایین‌تر نسبت به سایر درمان‌ها، به طور فزاینده‌ای در بین بیماران محبوبیت پیدا کرده است.

سنسور حساس پوستی(Skin Touch) این دستگاه، به محض تماس با پوست بیمار به طور خودکار فعال شده و درمان را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند.

مزایای فوق‌العاده دستگاه شاک ویو mp 100 شامل: اندازه کوچک‌تر دستگاه‌، امکان استفاده از فشار هوا، قیمت مقرون به صرفه دستگاه، همراه با هزینه‌های تعمیر و نگهداری اندک و داشتن کمپرسور داخلی برای ایجاد تحریک حداکثری.

دستگاه شاک ویوی Mp100 چطور کار می‌کند؟

دستگاه مستر پالس®MP100، که با نام Ortho Pulse Ultra 100 نیز شناخته می‌شود، یک ژنراتور امواج پرتاب شونده هوای فشرده است. در این دستگاه‌، پالس‌هایی با مکانیزم پرتاب شونده دقیق را با هندپیس ایجاد می‌گردد، و امواج پرتاب شونده، توسط هوای فشرده شتاب می‌گیرند. حرکت و وزن امواج پرتاب شونده، موجب تولید انرژی جنبشی می‌شوند. هنگامی که این امواج، به سطح فرستنده پالس، که ثابت است، برخورد کند، این انرژی جنبشی به امواج صوتی تبدیل می‌شود. این امواج صوتی مستقیماً یا از طریق یک آداپتور امپدانس صوتی، با کمک یک ژل، به بافتی که باید تحت درمان قرار بگیرد منقل می‌شود.

مشخصات فنی دستگاه

داده‌های عمومی دستگاه

 • ابعاد دستگاه، بدون صفحه نمایش لمسی (W ×H ×D) : ۴۲۶ × ۱۴۴ × ۳۴۰ میلی متر
 • وزن دستگاه: 10/5 کیلوگرم
 • کمپرسور، یکپارچه
 • صفحه نمایش لمسی 10 اینچی (با قابلیت انتخاب)

شاک ویو شعاعی:

 • فشار: حداکثر 5 بار، فرکانس: 1 تا 21 هرتز (بسته به فشار)
 • دارای سنسور حساس پوستی Skin Touch
 • هندپیس®V-ACTOR (انتخابی): 1 تا 31 هرتز

هزینه شاک ویو تراپی با دستگاه mp 100

هزینه درمان با دستگاه شاک ویو mp100 به عارضه تحت درمان، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، مهارت و تجربه فیزیوتراپیست و موقعیت مکانی کلینیک بستگی دارد. برای اطلاع از مقدار دقیق آن با تلفن کلینیک تماس حاصل فرمایید.

سؤالات متداول

برای شاک ویو تراپی با دستگاه mp100، به چه تعداد جلسات درمانی نیاز است؟

تعداد جلسات درمان با شاک ویو به نوع آسیب و عارضه و همچنین نظر متخصص طب فیزیکی بستگی دارد. بعد از اولین جلسه مشاوره، طرح درمان و تعداد جلسات تعیین می‌شود.

یک جلسه درمان با شاک ویو mp100 چقدر طول می‌کشد؟

این یک روش درمانی سریع‌ است (10 تا 20 دقیقه در هر جلسه) و تقریبا بلافاصله درد را کاهش می‌دهد و نتایج دیگر آن نیز خیلی زود نمایان می‌شود.

تفاوت بین دستگاه‌های شاک ویو mp50 و شاک ویو mp 100 چیست؟

دستگاه مستر پالس 100 یا MP100، همان ویژگی‌های MP50 را دارد، اما قدرت آن بیشتر است، در نتیجه می‌تواند، طیف وسیعی از درمان‌ها، از جمله درمان‌های زیبایی صورت و بدن را پوشش دهد.

آیا درمان با شاک ویو mp 100 دردناک است؟

خیر، درمان با دستگاه شاک ویو بدون درد است.

آیا درمان با شاک ویو mp100 عوارض دارد؟

خیر، درمان با این دستگاه هیچ‌گونه عوارضی ندارد البته ممکن است پوست شما کمی دچار التهاب شود که به سرعت از بین خواهد رفت.

دکتر حمیده دهقانی
دکتر حمیده دهقانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و نوار عصب - عضله

-فارغ التحصیل پزشک عمومی سال ۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ورودی تخصص طب فیزیکی و توانبخشی سال ۹۴
-فارغ التحصیل تخصص در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ارتش

بیشتر بدانید
دکتر حمیده دهقانی
دکتر حمیده دهقانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و نوار عصب - عضله

-فارغ التحصیل پزشک عمومی سال ۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ورودی تخصص طب فیزیکی و توانبخشی سال ۹۴
-فارغ التحصیل تخصص در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ارتش

بیشتر بدانید

مقالات مرتبط

مغناطیس درمانی با دستگاه PMT-QS
مقالات

مغناطیس درمانی با دستگاه PMT-QS

دستگاه PMT Qs میدان‌های مغناطیسی پالسی را در فرکانس بسیار پایین (ELF-فرکانس بسیار پایین) و با شدت پایین تولید می‌کند. این میدان‌های مغناطیسی می‌توانند از

مطالعه »
تماس با کلینیک