بهترین متخصص زانو در خوزستان، اهواز و اندیمشک و دزفول

بهترین متخصص زانو در خوزستان

متخصص زانو به پزشکی گفته می‌شود که بتواند از طریق طب فیزیکی و توانبخشی، بیماری و آسیب زانو را تشخیص داده و به صورت تخصصی درمان کند. این افراد جهت شناخت و مدیریت بخش گسترده‌ای از مشکلات زانو نظیر آسیب حاد، وضعیت مزمن زانو و همچنین توانبخشی بعد از جراحی به صورت تخصصی آموزش دیده‌اند. متخصصان طب فیزیکی قادرند که از طریق روش‌های غیر جراحی در خصوص بهبود زانوی آسیب دیده و افزایش عملکرد بیماران اقدام کنند. روش‌های غیرجراحی معمولاً شامل مجموعه‌ای از تمرینات ورزشی، ماساژ درمانی، روش‌های مدیریت درد و ابزار کمکی برای درمان زانو درد و افزایش تحرک می‌شود. همچنین متخصص و فیزیوتراپ زانو علاوه بر انجام اقدامات درمانی ممکن است با بیماران در خصوص روش‌های جلوگیری از ایجاد آسیب زانو از طریق آموزش انجام صحیح فعالیت‌های بدن، روش‌های پیشگیری از آسیب و بهبود سبک زندگی صحبت کرده و برنامه‌ریزی انجام دهد.

بهترین متخصص زانو در خوزستان

بهترین متخصص زانو در خوزستان

سرکار خانم دکتر حمیده دهقانی از متخصصین بنام و زبده طب فیزیکی و توانبخشی در کشور و استان خوزستان هستند. ایشان در سال 1392 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل شده‌اند و بعد از طی دوره تخصص، در سال 1397 از دانشگاه علوم پزشکی ارتش با رتبه ممتاز فارغ التحصیل شده‌اند.

از آن زمان تا کنون، خانم دکتر دهقانی به کسب تجربه و درمان انواع بیماری‌های عضلانی و استخوانی مشغول هستند و به هموطنان عزیز در استان خوزستان خدمت می‌رسانند. کلینیک خانم دکتر دهقانی یکی از مجهزترین و پیشرفته‌ترین کلینیک‌های استان خوزستان است و با به کارگیری دستگاه‌های مدرن با بالاترین سطح استاندارد جهانی، انواع خدمات طب فیزیکی و توانبخشی را به همراهان عزیز خود عرضه داشته است.

خانم دکتر دهقانی با تشخیص دقیق عارضه و به کارگیری بهترین روش‌های درمانی، در تلاش هستند تا نیاز به روش‌های درمان تهاجمی مانند جراحی را به حداقل برسانند و مراجعه کننده دوران نقاهت کوتاه تری را سپری کند.

آدرس و اطلاعات تماس کلینیک دکتر دهقانی

برای تعیین وقت و مراجعه به کلینیک دکتر دهقانی می‌توانید با شماره تلفن‌ زیر تماس بگیرید.

خوزستان، اندیمشک، خیابان سینا (شریعتی)، نبش خیابان گندمی، ساختمان پزشکان سینا، طبقه سوم

تماس و واتساپ: ۰۹۳۹۵۸۰۶۹۰۲

خدمات کلینیک دکتر دهقانی

خدمات کلینیک پیشرفته دکتر دهقانی به شرح زیر است:

 • فیزیوتراپی
 • درمان دستی (منوال تراپی)
 • شاک ویو تراپی
 • لیزردرمانی
 • الکتروتراپی (TENS)
 • تزریق استروئید
 • تزریق PRP
 • اوزون تراپی
 • تکار تراپی
 • اولتراسوند تراپی

در بخش‌های بعد به بررسی این روش‌های درمانی خواهیم پرداخت.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی

به طور کلی فیزیوتراپی یکی از گزینه‌های درمانی موثر برای آسیب و مشکلات زانو محسوب می‌شود. فیزیوتراپیست در ابتدا برای بیمار برنامه درمانی شخصی تنظیم می‌کند تا بر اساس نیاز و اهداف خاص او درمان انجام شود.

خانم دکتر دهقانی ابتدا تکنیک‌ و روش‌هایی را به منظور محافظت از مفاصل برای پاهای پرانتزی و تقویت ماهیچه‌های اطراف زانو تجویز می‌کند تا افراد بتوانند در هنگام انجام فعالیت‌های روزانه آسیب کمتری را به زانوی خود وارد کنند. علاوه بر آن انجام حرکات کششی نیز می‌تواند موجب حفاظت زانو شده و به حفظ دامنه حرکتی کمک کند.

تکنیک‌های درمان دستی (منوال تراپی)

درمان دستی

تکنیک‌های درمان دستی (منوال تراپی) نیز یکی دیگر از گزینه‌های درمانی برای مشکلات زانو محسوب می‌شود، این روش به خصوص در هنگام مشکلات مربوط به آسیب بافت نرم یا اختلال عملکرد مفصل بسیار مفید است. تکنیک‌های درمان دستی معمولاً شامل ماساژ، تحرک مفصل و کشش می‌باشند.

ماساژ درمانی می‌تواند میزان تنش عضلات را کاهش داده و گردش خون در ناحیه آسیب دیده را افزایش دهد، در نهایت این روش موجب کاهش درد و التهاب خواهد شد. تحرک مفصل نیز شامل حرکت دادن مفصل زانو از طریق افزایش دامنه حرکتی به صورت طبیعی بوده و همچنین موجب بهبود مکانیک مفصل و کاهش درد می‌شود. تمرینات کششی میزان انعطاف پذیری را افزایش داده و تنش عضلانی را کاهش می‌دهند.

شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی به درمانی غیرتهاجمی گفته می‌شود که در آن از امواج صوتی پرانرژی به منظور تحریک التیام ناحیه آسیب دیده استفاده می‌شود. این روش به منظور درمان بیماری‌های اسکلتی-عضلانی نظیر مشکلات زانو، تاندونیت کشکک، استئوآرتریت و زانوی جامپر استفاده می‌شود. این روش می‌تواند میزان آسیب را کاهش داده و پس از گذشت ۲ تا ۳ جلسه میزان درد تا حد بالایی کم می‌شود.

لیزر درمانی

لیزردرمانی

لیزر درمانی نوعی روش غیرتهاجمی است که در آن از انرژی نور به منظور تحریک ناحیه آسیب دیده و بهبود آن استفاده می‌شود‌. این روش برای درمان انواع بیماری‌های اسکلتی عضلانی، نظیر مشکلات زانو و استئوآرتریت، تاندونیت کشکک و آسیب‌های مینیسک زانو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخص شده که روش لیزر درمانی سرد به منظور درمان درد زانو خفیف تا متوسط بسیار مناسب است، همچنین این روش می‌تواند حساسیت به فشار و انعطاف پذیری مفصل را بهبود بخشد. لیزر درمانی سرد باعث می‌شود که رگ‌های خونی باز شده و در نتیجه میزان تورم کاهش یابد. به طور کلی لیزر درمانی کمک می‌کند تا سیستم ایمنی بدن با تولید مواد شیمیایی بیشتر، روند بهبود را افزایش داده و سریع‌تر بافت آسیب دیده را بهبود بخشد.

الکتروتراپی TENS

الکتروتراپی

الکتروتراپی (تحریک الکتریکی عصب) از طریق پوست به روشی غیرتهاجمی گفته می‌شود که در آن با استفاده از تکانه‌های الکتریکی، اعصاب منطقه آسیب دیده تحریک می‌شود. این روش به منظور درمان بیماری‌های اسکلتی عضلانی نظیر مشکلات زانو، استئوآرتریت، تاندونیت کشکک، و رگ به رگ شدن استفاده می‌شود. درمان تنس معمولاً برای مشکلات زانو روشی ایمن و مؤثر به حساب می‌آید. با این وجود، ممکن است برای همه مناسب نباشد. این روش بیشتر برای درمان زانو درد مفید است.

تزریق استروئید

تزریق استروئید

تزریق استروئید که به آن تزریق کورتیکواستروئید نیز گفته می‌شود، نوعی داروی ضد التهابی است که به منظور درمان طیف وسیعی از مشکلات و آسیب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش برای درمان بیماری‌هایی نظیر درد مفاصل، آرتریت، سیاتیک و بیماری التهابی روده نیز استفاده می‌شود.

تزریق PRP

تزریق PRP

در این روش پلاسمای غنی از پلاکت برای افزایش سرعت بهبود تاندون، رباط، عضلات و مفاصل آسیب دیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش پلاکت غلیظ خود بیمار به ناحیه آسیب دیده تزریق می‌شود.

طی این روش مقدار کمی خون از بیمار گرفته می‌شود،‌ در دستگاه سانتریفیوژ قرار گرفته و با استفاده از آن پلاکت‌ از بقیه اجزای خون جدا می‌شود. این پلاکت‌های غلیظ حاوی فاکتورهای رشد و سایر مواد بهبود کننده هستند که مستقیماً به مفصل زانو تزریق می‌شوند.

تزریق پی آر پی معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌گیرد و ممکن است برای رسیدن به نتایج مطلوب لازم باشد که چندین جلسه انجام شود. پی‌ آر‌ پی به طور کلی روشی بی‌خطر است و تنها ممکن است تا مدتی دچار درد و تورم موقت پس از تزریق شوید.

اوزون تراپی

اوزون تراپی

اوزون تراپی نیز نوعی روش درمانی است که در آن از گاز اوزون به منظور التیام و کاهش التهاب در بدن استفاده می‌شود. این روش برای مشکلات زانو می‌تواند کاهش درد، بهبود عملکرد مفاصل و بهبود بافت آسیب دیده را به همراه بیاورد.

طی این عمل، مقدار کمی گاز اوزون به مفصل زانو تزریق می‌شود. پزشکان معتقدند که این گاز در تولید آنتی اکسیدان و مواد ضد التهابی موثر است و در نهایت موجب کاهش درد و التهاب می‌شود.

تکار تراپی

تکار تراپی

در این روش انرژی خازنی و مقاومتی انتقال می‌‌یابد. تکارتراپی نوعی درمان پزشکی غیر تهاجمی است که از انرژی الکترومغناطیسی به منظور بهبود و کاهش درد و التهاب استفاده می‌شود. این روش به منظور درمان مشکلات زانو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و موجب بهبود عملکرد مفصل، کاهش تورم و بهبود بافت آسیب دیده می‌شود.

طی این روش، میدان الکترومغناطیسی به ناحیه آسیب دیده اعمال می‌شود، میدان ایجاد شده موجب گرم شدن منطقه شده، جریان خون را افزایش و بافت را ترمیم می‌کند. روش تکارتراپی کاهش درد و التهاب را به همراه خواهد داشت و دامنه حرکتی زانو را بهتر می‌کند.

اولتراسوند تراپی

اولتراسوند تراپی

اولتراسوند نیز نوعی درمان پزشکی غیر تهاجمی است که در آن از امواج صوتی با فرکانس بالا به منظور بهبود عملکرد و کاهش درد و التهاب استفاده می‌شود. همچنین از اولتراسوند برای درمان مشکلات زانو، ممکن است جهت بهبود عملکرد مفصل، کاهش تورم و بهبود بافت‌های آسیب دیده استفاده شود. اولتراسوند به طور کلی روشی بی‌خطر است، اما ممکن است برای برخی از افراد مبتلا به مشکلات زانو موثر نباشد.

دیگر متخصصین زانو در استان خوزستان

از دیگر متخصصین مطرح زانو در استان خوزستان، پزشکان زیر را می‌توان نام برد:

 • دکتر تهمینه قلمی: اهواز
 • دکتر سید حمیدرضا حسینی: اهواز
 • دکتر حنون سعدونی: اهواز
 • دکتر سعید کامرانی: اهواز
 • دکتر نوذر سرخوش: اهواز
 • دکتر محمد حسن سیاری: اهواز
 • دکتر سید محمد حسین ایمانی: دزفول
 • دکتر سید هدی بختیاری: دزفول
 • دکتر جواد پورعبداللهی: اندیمشک
 • دکتر مهدی حسن زاده: اندیمشک
 • دکتر سید مجتبی حسینی: اندیمشک
 • دکتر عباسعلی نقی زاده: اندیمشک
 • دکتر جمال الدین طباطبائی: اندیمشک
 • دکتر سید علیرضا حسینی: اندیمشک

سوالات متداول

آیا متخصص زانو جراحی نیز انجام می‌دهد؟

در صورتی که مشکل شما با کمک روش‌های غیرتهاجمی قابل حل نباشد، متخصص طب فیزیکی شما را به جراح ارتوپد برای رفع ناهنجاری و مشکل ارجاع خواهد داد.

برای درمان مشکلات زانو چند جلسه درمان و مراجعه به متخصص زانو لازم است؟

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی بعد از معاینه و درمان شما با توجه به نوع عارضه، یک طرح درمان به شما پیشنهاد می‌دهد که ممکن است از 6 تا 10 جلسه به طول بیانجامد.

متخصص طب فیزیکی آسیب‌های عضلانی و اسکلتی را از چه روش‌هایی تشخیص می‌دهد؟

متخصص طب فیزیکی با استفاده از معاینات بالینی، تست‌های تصویربرداری و همچنین نوار عصب و عضله بیماری‌های و ناهنجاری‌های زانو را تشخیص خواهد داد.

آیا برای درمان مشکلات زانو نیاز به جراحی داریم؟

این که برای درمان به جراحی نیاز دارید یا خیر با توجه به شرایط شما و شدت آسیب وارد شده به مفصل زانو تعیین می‌شود.

دکتر حمیده دهقانی
دکتر حمیده دهقانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و نوار عصب - عضله

-فارغ التحصیل پزشک عمومی سال ۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ورودی تخصص طب فیزیکی و توانبخشی سال ۹۴
-فارغ التحصیل تخصص در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ارتش

بیشتر بدانید
دکتر حمیده دهقانی
دکتر حمیده دهقانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و نوار عصب - عضله

-فارغ التحصیل پزشک عمومی سال ۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ورودی تخصص طب فیزیکی و توانبخشی سال ۹۴
-فارغ التحصیل تخصص در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ارتش

بیشتر بدانید

مقالات مرتبط

تماس با کلینیک