متخصص دیسک گردن در خوزستان اهواز و اندیمشک و دزفول

متخصص دیسک گردن در خوزستان اهواز و اندیمشک و دزفول

درمان به موقع دیسک گردن می‌تواند از آسیب دیدن بیشتر دیسک جلوگیری کرده و نیاز به درمان‌های تهاجمی مانند جراحی را به حداقل برساند. به همین دلیل مراجعه به متخصص دیسک گردن برای تشخیص به موقع عارضه و انجام اقدامات و درمان‌های مورد نیاز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

متخصص دیسک گردن با استفاده از تکنیک‌های فیزیوتراپی، ماساژ درمانی و منوال تراپی، تزریق استروئید و پی آرپی، به کارگیری دستگاه‌های به روز، مانند شاک ویو، لیزر و تکار به بهبود دیسک گردن و تسکین درد کمک می‌کند. در این مقاله بهترین متخصص طب فیزیکی در اهواز را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین متخصص دیسک گردن در خوزستان

دکتر حمیده دهقانی یکی از بهترین و ماهرترین متخصصین طب فیزیکی در خوزستان هستند. ایشان در سال ۱۳۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مدرک پزشکی عمومی و در سال ۱۳۹۷ با مدرک تخصصی طب فیزیکی از دانشگاه علوم پزشکی ارتش فارغ التحصیل شده اند. همچنین دکتر دهقانی دارای مدرک تخصصی درمان‌های دستی ستون فقرات (مانیپولاسیون استئوپاتیک ستون فقرات) می‌باشند.

 کلینیک دکتر دهقانی، نه تنها مدرن‌ترین کلینیک طب فیزیکی در خوزستان، بلکه می‌توان گفت که یکی از برترین و پیشرفته‌ترین کلینیک‌های کشور است. تمامی تجهیزات روز دنیا در کلینیک دکتر دهقانی استفاده می‌شود تا بهترین تاثیر و نتیجه در بیماران مشاهده شود.

آدرس و اطلاعات تماس کلینیک دکتر دهقانی

برای تعیین وقت و مراجعه به کلینیک دکتر دهقانی می‌توانید با شماره تلفن‌ زیر تماس بگیرید.

تماس و واتساپ:

۰۹۳۹۵۸۰۶۹۰۲

خوزستان، اندیمشک، خیابان سینا (شریعتی)، نبش خیابان گندمی، ساختمان پزشکان سینا، طبقه سوم

خدمات کلینیک دکتر دهقانی برای درمان دیسک گردن

موثرترین وپیشرفته‌ترین درمان‌های طب فیزیکی، توانبخشی و فیزیوتراپی در کلینیک دکتر دهقانی قابل ارائه است، از جمله:

 • فیزیوتراپی
 • ماساژ درمانی
 • درمان دستی (منوال تراپی)
 • تزریق استروئید، بوتاکس و…
 • تزریق پی آر پی
 • شاک ویو
 • تحریک الکتریکی
 • اوزون تراپی
 • لیزر درمانی
 • تکار تراپی
 • اولتراسوند تراپی

برای تشخیص نوع درمان مناسب شما، ابتدا معاینات لازم به عمل می‌آید و سپس در صورت لزوم تست نوار عصب و عضله انجام می‌گیرد.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی، یک درمان مناسب و موثر برای رفع مشکلات دیسک گردن است. متخصص طب فیزیکی، برای شما یک برنامه مخصوص ایجاد می‌نماید، این برنامه می‌تواند شامل تمرینات ورزشی، درمان‌های دستی و سایر روش‌ها برای تسکین درد، بهبود حرکات و اصلاح عملکرد اندام‌ها باشد و برای انجام این برنامه به شما کمک می‌کند.

این تمرینات مخصوص، می‌توانند عضلات گردن را تقویت نموده و با تقویت عضلات بالای کمر، از ستون فقرات گردنی حمایت کرده و درد را کاهش دهند. از روش‌های درمان دستی، مانند موبیلیزاسیون و مانیپولاسیون، هم می‌توان برای کاهش سفتی مفاصل و بهبود تحرک آن‌ها استفاده کرد.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی، در رفع مشکلات مربوط به دیسک گردن موثر است؛ اما توجه داشته باشید که ماساژ درمانی به تنهایی، برای برطرف کردن مشکلات زمینه‌ای دیسک گردن، کفایت نمی‌کند. بهتر است که در ابتدا، با یک پزشک متخصص مشورت نمائید تا در انتخاب بهترین روش‌های درمانی شما را راهنمایی کند.

همان طور که ذکر شد، ماساژ درمانی، به کاهش عوارض و علائم ناشی از مشکلات دیسک گردن، مانند گردن درد، شانه درد و گرفتگی و درد در عضلات بالای کمر، کمک می‌نماید.

درمان دستی (منوال تراپی)

درمان دستی (منوال تراپی)

درمان دستی، به روش‌های مختلفی مانند حرکت دادن مفاصل، ماساژ با دست، حرکت دادن با دست و حرکات کششی می‌تواند علائم مربوط به فتق دیسک گردن را کاهش دهد. البته، درمان دستی، در بعضی موارد، در افراد مبتلا به فتق دیسک گردن، روش مناسبی نیست. مثلا”، اگر فتق دیسک گردن شدید باشد و یا به عصب آسیب رسانده باشد، درمان دستی توصیه نمی‌شود.

البته باید به این امر توجه نمائید که، درمان دستی، فقط باید توسط یک متخصص طب فیزیکی ماهر که در درمان بیماری‌های ستون فقرات گردنی تجربه دارد، انجام گردد. قبل از شروع هر روش درمانی دستی، باید یک ارزیابی کامل بر روی بیمار انجام گردد تا مشخص شود که آیا این روش برای او مناسب است یا خیر.

به علاوه، توجه به این امر مهم است که برای درمان فتق دیسک گردن، نباید تنها به درمان‌های دستی اکتفا کنید و باید از روش‌های درمانی دیگری مانند فیزیوتراپی، جراحی و مصرف دارو نیز، به نسبت شدت عارضه و علائم خاص بیمار، استفاده نمود.

تزریق استروئید

تزریق استروئید

اگر فتق دیسک موجب بروز درد و التهاب در گردن شود، تزریق استروئید یک روش درمانی موثر است. در این روش، یک داروی کورتیکواستروئیدی که یک داروی ضد التهابی قوی است به گردن تزریق می‌شود و موجب کاهش التهاب و درد در ناحیه مورد نظر می‌شود.

تزریق پی آر پی

تزریق پی آر پی

 یک روش درمانی جدید، برای رفع مشکلات دیسک گردن، که اخیرا بسیار محبوب شده است، درمان با تزریق پلاسمای غنی از پاکت (پی آر پی) می‌باشد. تزریق PRP، از پلاکت‌های خون خود بیمار تهیه می‌شود که حاوی فاکتورهای رشد و پروتئین‌های دیگری است که باعث کاهش التهاب و تسریع بهبودی می‌گردد.

در این روش درمانی، پلاکت‌ها، مستقیما” به محل دیسک آسیب دیده گردن تزریق می‌شوند و فاکتورهای رشد و پروتئین‌های موجود در پلاکت‌ها در جهت بهبودی عارضه عمل می‌نمایند.

شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی، یک روش درمانی غیر تهاجمی است که در آن، امواج صوتی پر قدرت، برای کاهش درد و بهبودی انواع مختلفی از مشکلات اسکلتی عضلانی از جمله فتق دیسک گردن، به کار برده می‌شوند. در شاک ویو تراپی، با ارسال امواج صوتی ضربه‌ای به محل آسیب دیده، جریان خون را در آن ناحیه افزایش می‌دهند، التهاب را کاهش داده و به بازسازی هرچه بیشتر بافت کمک می‌کنند.

شاک ویو تراپی برای رفع مشکلات دیسک گردن، برای کاهش درد، التهاب و درمان بافت آسیب دیده دیسک گردن، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که دستگاه‌های شاک ویو مستر پالس وان و mp100 کلینیک دکتر دهقانی، جزء بهترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های شاک ویو روز دنیا هستند.

تحریک الکتریکی

تحریک الکتریکی

روش درمانی تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست (TENS)، یک درمان غیر تهاجمی است که در آن از تحریک الکتریکی عصب، برای کاهش درد و بهبود عملکرد در مشکلات مختلف اسکلتی عضلانی مانند مشکلات دیسک گردن استفاده می‌شود. در این روش، الکترودهایی را بر روی پوست ناحیه آسیب دیده و نواحی اطراف آن قرار می‌دهند، سپس امواج الکتریکی را به آن ناحیه ارسال کرده و باعث مسدود شدن سیگنال‌های درد می‌شوند و همچنین موجب افزایش ترشح اندورفین که یک مسکن طبیعی بدن است می‌گردند.

برای درمان مشکلات دیسک گردن، درمان TENS، برای کاهش درد و سفتی گردن و عضلات شانه‌ها و همچنین بهبود حرکت و عملکرد ناحیه آسیب دیده، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اوزون تراپی

اوزون تراپی

در روش درمانی اوزون تراپی، از گاز اوزون برای کاهش درد و معالجه مشکلات دیسک گردن استفاده می‌گردد. اوزون تراپی، یک درمان غیر تهاجمی است که در آن مخلوطی از اکسیژن و گاز اوزون، مستقیما به ناحیه آسیب دیده تزریق می‌شود و جریان خون را افزایش داده، التهاب را کاهش داده و موجب بازسازی بافت‌ها می‌شود.

با اینکه اوزون تراپی درد و التهاب مربوط به مشکلات دیسک گردن را کاهش می‌دهد اما درمان قطعی فتق دیسک گردن محسوب نمی‌شود و نیاز به تزریق‌های متعددی دارد.

لیزردرمانی

لیزردرمانی

 لیزر درمانی با قدرت بالا، یک درمان غیر تهاجمی است که برای کاهش التهاب و درد ستون فقرات گردنی موثر است. به کمک لیزر درمانی بافت‌های آسیب دیده تجزیه می‌شوند و همین امر موجب کم شدن درد و بهبودی سریع‌تر می‌گردد. البته اگر درد و ناراحتی به دلیل فتق دیسک و یا آسیب عصبی ایجاد شده باشد، لیزر درمانی توصیه نمی‌شود؛ زیرا ممکن است که مشکل را حادتر کند.

در کلینیک تخصصی دکتر دهقانی از دستگاه پیشرفته رباتیک M6 برای لیزر درمانی استفاده می‌شود .

تکار تراپی

تکار تراپی

در روش تکارتراپی، انرژی الکترومغناطیسی از طریق تعدادی الکترود، به ناحیه آسیب دیده وارد می‌شود و موجب بازسازی بافت آسیب دیده و کاهش درد و التهاب آن ناحیه و بهبود گردش خون می‌گردد.

برای رفع مشکلات دیسک گردن، از تکار تراپی برای کم کردن التهاب و درد گردن و شانه و بهبود حرکت این اندام‌ها استفاده می‌شود.

کلینیک تخصصی توانبخشی دکتر دهقانی به دستگاه تکارتراپی INDIBA مجهز می‌باشد.

اولتراسوند تراپی

اولتراسوند تراپی

اولتراسوند تراپی متمرکز، یک درمان غیر تهاجمی است که به سرعت در حال پیشرفته شدن بوده و در مورد رفع مشکلات مربوط به دیسک‌ها، کاهش هزینه‌ها و بهتر کردن کیفیت زندگی بیماران، بسیار موثر و سودمند بوده است. در این تکنولوژی نوین، امواج صوتی به بافت‌های عمیق بدن فرستاده می‌شود و بدون آسیب رساندن به بافت‌های دیگر، بر روی نقاط آسیب دیده تمرکز می‌نماید و چندین اثر درمانی دیگر را نیز برای دیسک‌های آسیب دیده ارائه می‌دهد.

یکی از این اثرات درمانی، برطرف کردن آسیب‌های عصبی است که موجب ایجاد دردهای ثانویه در مشکلات دیسک گردن می‌شود. ترمیم کردن زخم‌ها نیز یکی دیگر از کاربردهای مهم اولتراسوند تراپی است.

دیگر متخصصین دیسک گردن در خوزستان

دکتر سید رضا سعیدیان : اهواز

دکتر فاطمه ناجی: اهواز

دکتر شیما فروزی: اهواز

دکتر سعید سعیدی مهر: اهواز

دکتر امیر فخر عطار: اهواز

دکتر معین خالقی لنگرودی: بندر ماهشهر

دکتر پویا مشکدار: اهواز

دکتر تهمینه قلمی: اهواز

دکتر اصغر صادقی: اهواز

دکتر محمدعلی امیری: اهواز

دکتر نیما یگانه: دزفول

دکتر غلامحسین رفعتیان: دزفول

دکتر رحیم اشکیور: دزفول

دکتر مقصود محمدزاده: آبادان

دکتر فرشید محسنیان جهرمی: آبادان

دکتر منوچهر رازانی زاده: آبادان

دکتر عبدالحمید طالبیان: اندیمشک

سؤالات متداول

آیا متخصص دیسک گردن و طب فیزیکی‌ درمان‌های تهاجمی مثل جراحی را نیز انجام می‌دهد؟

در کلینیک‌های طب فیزیکی درمان‌های غیر جراحی ارائه می‌شوند.

تفاوت متخصص دیسک گردن با ارتوپدیست چیست؟

متخصص طب فیزیکی و ارتوپدیست هر دو پزشک متخصص هستند که در زمینه درمان و مدیریت بیماری‌های اسکلتی‌_‌عضلانی فعالیت می‌کنند.

ارتوپدیست‌ها بیشتر درمان بیماری‌ها و آسیب‌های مرتبط با استخوان‌ها و مفاصل را بر عهده دارند، مانند شکستگی‌ها. ارتوپدیست‌ها، جراحی‌های مربوط به مشکلات ارتوپدی را نیز انجام می‌دهند. از سوی دیگر، متخصصان طب فیزیکی بر روی ارزیابی و مدیریت بیماران با مشکلات حرکتی تمرکز دارند. آن‌ها برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از روش‌های غیرجراحی مانند فیزیوتراپی، تمرینات توانبخشی، تزریقات دارو، لیزر و میدان مغناطیسی استفاده می‌کنند.

آیا برای هر نوع درد گردن باید به متخصص دیسک گردن مراجعه کنم؟

خیر، برای هر نوع درد گردن، نیاز به مراجعه به متخصص دیسک گردن نیست. در صورت ادامه دار شدن درد، یا احساس درد بعد از وارد شدن ضربه به پزشک مراجعه کنید.

آیا متخصص دیسک گردن می‌تواند سایر مشکلات و عارضه‌های مربوط به ناحیه گردن را درمان کند؟

گاهی ممکن است علت گردن درد شما چیزی بجز بیرون زدگی دیسک گردن باشد. در این صورت نیز متخصص دیسک کمر می‌تواند در روند تشخیص و درمان به شما کمک کند.

دکتر حمیده دهقانی
دکتر حمیده دهقانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و نوار عصب - عضله

-فارغ التحصیل پزشک عمومی سال ۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ورودی تخصص طب فیزیکی و توانبخشی سال ۹۴
-فارغ التحصیل تخصص در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ارتش

بیشتر بدانید
دکتر حمیده دهقانی
دکتر حمیده دهقانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و نوار عصب - عضله

-فارغ التحصیل پزشک عمومی سال ۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ورودی تخصص طب فیزیکی و توانبخشی سال ۹۴
-فارغ التحصیل تخصص در سال ۹۷ از دانشگاه علوم پزشکی ارتش

بیشتر بدانید

مقالات مرتبط

شاک ویو mp100 مستر پالس
مقالات

شاک ویو mp100 مستر پالس

شاک ویو تراپی، یک روش درمانی است که در آن از امواج صوتی کم انرژی، برای تحریک روند طبیعی ترمیم بدن بیمار استفاده می‌شود؛ این

مطالعه »
تماس با کلینیک